dr. Radnai György bejegyzései

Állócsillag…

imageTörök Gábor politikai elemző, MLSZ tisztségviselő elemez. Nem is olyan régen, 510. Mindenki lehet kőműves, címen jelent meg írása. Ebben két fő állítást fogalmaz meg: „Az egyik úgy szól, hogy Orbán Viktor baromi jó politikus. A másik pedig úgy, hogy a mai baloldaliak soha nem fogják megverni.” Ebben a hozsánnában (Máté 21:9,15-ben, Messiás felé szóló üdvözlésben) olyan egyszerű mondatok szerepelnek, mint „Orbán Viktor felülírja a politikai tudást”, Orbán szereti a hatalmat, sok mindent meg is tesz érte: „Szinte mindent, amit demokratikus körülmények között még lehet… Ahogy maga is mondta: megöli az ellenfelet, ha van rá lehetősége. De aki szerint azért van hatalmon, mert adminisztratív eszközökkel teszi legyőzhetetlenné magát, az nem ért meg semmit a titkából. Mert igazán nincs is titka: egyszerűen csak ő érti itthon a legjobban és ő játssza a legtudatosabban, legprofibban ezt a játékot… az elmúlt huszonnégy évben ő volt az egyetlen szereplő, aki – ismétlem: demokratikus körülmények között – képes volt tartósan megmaradni és valódi hatalmat építeni” (közel 1000 „like” a mai napig).
Tovább a folytatáshoz

Üzenet Orbán Viktornak (16.)

orbán11Pénteken délután 4 órakor elvágtak egy főkábelt Pomázon a Hősök terén az építkezésen. Megszűnt a vezetékes, a mobil telefonszolgáltatás; értelemszerűen nem működött a mobil és a vezetékes internet; a kábel tv-t se lehetett fogni. A szomszéd galamb-postáját használta mindenki.

Az idő visszatekeredett 30 évet.

Alapvetően nem emiatt!

József Attila: Hazám

József AttilaJózsef Attila: Hazám

1

Az éjjel hazafelé mentem,

éreztem, bársony nesz inog,

a szellőzködő, lágy melegben

tapsikolnak a jázminok,

nagy, álmos dzsungel volt a lelkem

s háltak az uccán. Rám csapott,

amiből eszméletem, nyelvem

származik s táplálkozni fog,

a közösség, amely e részeg

ölbecsaló anyatermészet

férfitársaként él, komor

munkahelyeken káromkodva,

vagy itt töpreng az éj nagy odva

mélyén: a nemzeti nyomor.

Tovább a folytatáshoz

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 73.

erőszakszervezetMa azt mondta az ofő, hogy az állami erőszakszervezetről fogunk beszélgetni, mert azt meg kell tanulnunk megérteni a mi jövőnk érdekében is, mert úgyis élvezzük majd az előnyeit, vagy elszenvedjük a hátrányait, ha egyáltalán nem értjük a jelentését se nem. Ma nincsen benn a Robi, mert beteg lett és ezért nehezebben fogom tudni megérteni a dolgokat, meg a fogalmakat, amiket pedig mindig használnunk kell majd a csupa nagybetűs ÉLET-ben. Már ezt a címet sem nem értettem, mert mi az, hogy erőszakszervezet. Mert az erőnek hogyan lehet szakszervezete, mikor az egy fegyveres izé. Meg aztán az erőszaknak is hogyan lenne szervezete, hiszen az csak úgy jön magától, ha rendesen gyúrunk rá, ahogy a Gálvölgyi Jancsi apukája is mondta: vaze. Meg aztán az államnak minek egy ilyen, hiszen ő maga úgy is az. Igaz, most már nem takarhatja el az arcát, mert az AB, a régi összetételű úgy döntött, hogy csador nekik nem jár, legfeljebb csak „polt”-ügyi védelmi lepel, de az is csak átmenetileg.
Tovább a folytatáshoz

Üzenet Orbán Viktornak (16.)

orbán hazudikTudomásul vesszük, hogy ez a mondat elhangzott. Ennek a mondatnak mi nem találjuk a ténybeli alapját. Magyarország hivatalos választ adott az amerikai félnek.”
Orbán Viktor Magyar Rádió, 180 perc, 2014. szeptember 26.

Magyarország jobban teljesít!
Az orbánviktor vezette kormány-szlogenje.

Tudomásul vesszük, hogy ez a mondat elhangzott. Ennek a mondatnak mi nem találjuk a ténybeli alapját…
Orbán Viktor Magyar Rádió, 180 perc, 2014. szeptember 26.