Élő sakkversenyek elemzéssel.
dr. Radnai György bejegyzései
GALAMUS
Galamus: napi közéleti reflexiók.
Alapjövedelem
Mindenkinek járó jövedelem: 25 000 forint a gyerekeknek, 50 000 forint a Felnőtteknek, 75 000 forint a várandós anyáknak.
Hírkereső
Tiltakozás a kormányzati történelemhamisítás ellen
Tiltakozunk a német megszállás emlékművének nyilvánosságra jutott terve ellen. Tiltakozunk az ellen a kormányzati politika ellen, amelynek célja a magyar történelem átírása, meghamisítása, a magyar államigazgatásnak a holokausztért, 600 ezer magyar állampolgár elhurcolásáért és meggyilkolásáért viselt felelősségének eltagadása. Tiltakozunk az ellen, hogy a holokauszt 70. évfodulóját a történelemi felelősséggel való szembenézés és a méltó megemlékezés helyett, a magyar kormány és intézményei a történelem meghamisítására az áldozatok emlékének besározására használják fel.
ITT ÍRHATÓ ALÁ: http://www.peticiok.com/tiltakozas_a_kormanyzati_tortenelemhamisitas_ellen
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 22.
Ma hajnalban játszották a Super Bowl döntőt és anyu nem vette észre, mert már régen elaludt, hogy benyomtam a TV-t és megnéztem, ez volt az éjszaka nagy öröme. Nagy zakót kapott a Denver, Peyton Manning a pályán sem volt. Pedig én nekik drukkoltam, de a Robi mondta, hogy mindig azok a csapatok nyernek a döntőben, akiknek jobb a védelmük, és ez most is bejött. Sajnos. Szerencsére ma megint Ofő óránk is lesz, meg ének, meg torna az udvaron, úgyhogy lelazsálom a napot és kipihenem az éjszakát.
Az Ofő órán megint a magyar történelem meg a fasizmus és a zsidókérdés volt a téma, pedig nem is töri óránk volt. Ma Boros Pötya, akit csak hóbagoly fiókának csúfolunk, vitte a prímet, be nem állt a szája, annyit szövegelt. Ő nagyon sokat tudhat arról a világról, mert az apukája a Nemzeti Emlékhely és Kegyeleti Bizottság elnöke, és akinek az apukája nemzeti elnök, az biztos sokat tud, vagy legalább is azt hiszi. Az ifj. Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 21.
Ma nem ért eddig öröm, mert ónos eső esik odakinn, nem hó és rajta volt az interneten, meg sms-t is kaptam, a Rádió is bemondta, a Bakondi Gyuri apukája, hogy mindenki maradjon otthon, ha nem akar elesni. Különben is ma sokat kell tanulnom, mert holnap kikérdezik a „nincsen apámat meg az anyámat”, hát ez a nap is oda. Anyu rám kiabált, hogy azonnal üljek le tanulni, majd Ő kikérdezi, ha már tudom. Én nem szeretem a verseket, csak az a jó, hogy rövidek. Olvasni se szeretek, mert ahogy a Robi mondja: túl lassú Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 20.
Ma szombat van, nem kellett bemennünk a suliba, de nem tudunk semmit csinálni, mert lóg a lába az ónos esőnek. Ezt jó, hogy kitaláltam, mert az Ofő mindig mondja, hogy színesítsem az írásaimat metaforákkal meg ilyesmikkel, de sohasem tudom eltalálni, hogy mi micsoda, meg hogyan kell Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 19.
Ma megnéztünk egy kisfilmet az osztályban, ami a közlekedés fejlődéséről szólt. Szó volt az utak kialakulásáról, a lovakról, a hintókról, de sokkal érdekesebbek voltak az autók meg a buszok. Nagyon tetszett mindenkinek, hogy ma már vannak színes emeletes buszok is, amibe egyre több ember is elfér. A Robi mondta, hogy olvasta valahol, hogy van már egy olyan busz is, amibe belefér a világ leggazdagabb 85 embere is, akiknek annyi az éves jövedelmük, mint három és fél milliárd embernek a földön! 85, szemben 3500 millió emberrel! Ezen persze röhögtünk, mert a 85 nem Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 18.
Ma elkezdett nálunk is esni a hó, de ez még nem az igazi, csakúgy esik. Eddig mindig ki kellett mennünk az udvarra a tornaórán, mert a tornaterem mindig foglalt volt. Most is kimentünk. Tavaly még benn csináltuk a gyakorlatokat, de idén már annyi tornaóra lett, hogy nem elég a tornaterem. Mi csak akkor morogtunk, amikor esőben kellett körbefutnunk a kézilabdapályát a sárban, amit a tesi tanárunk, a Pintár Attila bá’ előszeretettel salakosnak hív, de ott sohasem volt salak, csak trutyi. Amikor vége az órának, akkor meg a pedellus, akit a brancs szívesen hív iskola-csicskának, ordít velünk, hogy bevisszük a sarat az osztályba és nem győzik takarítani, ami nem Tovább a folytatáshoz