Címke: bojkott

BOJKOTT!

BOJKOTT

A magyar TV adók között nekem az ATV volt az etalon. A tv kikapcsolás előtt is odakapcsoltam mindig: reggel ott kapcsoljon be. A hírek is, a beszélgetős műsorok is nézhetőek voltak, bár az utóbbi időben gyanús jeleket tapasztaltam. De akkor is. Ez maradt – nekem, nekünk.

Eddig.

Most vége.

Nincs tovább.

TGM meghirdette, Hadházy csatlakozott – tudjátok, a Spirit fm miatt az ATV bojkottját: ők oda többet – amíg ez a tulaj és a menedzsment – nem mennek be.

Én meg nem nézem tovább őket.

Ennyi volt.

Rámegyek a Spirit fm oldalára: ott vigyorognak Rónai (eddig az Egon), Somos (eddig az Andris) és így tovább.

A Klubrádió hullámhosszát bitorlók.

Sokat beszéltek a szolidaritásról. Sokat. De csak beszéltek róla.

Most tenni kellett volna. Nem (csak) beszélni.

De nem tettek. Beálltak ők is a sorba.

Persze nem lett volna egyszerű. Bevállalni, hogy „ezt már nem”! Talán kirúgták volna őket (is). De őket nem kellett kirúgni.

A NER működik.

Már ők is működtetik.

Hát nem nézem, hallgatom őket.

Inkább olvasok…

  1. 05. 04. kedd

Bojkott…

boykott„A bojkott valaminek a többek által összehangolt módon történő visszautasítása, általában a helytelenítés kifejezésére, vagy bizonyos feltételek kierőszakolására. Tipikusan valakivel, rendszerint bolttal, céggel vagy szervezettel szemben való nyomás gyakorolását célozza.”

Önkormányzati választás(??) lesz Magyarországon. Ebben, úgy önmagában semmi meglepő nem lenne. Korábban is voltak választások, a későbbiekben is lesznek. Különben is: az Alkotmánybíróság jóváhagyta a szabályokat, a köztársasági elnök kihirdette az időpontot. Akkor mi kell még? Megint megy minden a maga útján, mint a karikacsapás.

Mindenki szépen kezébe veszi a kottát, és a karmester intésére elkezdi játszani a darabot: a Fideszesek a központi ukáznak megfelelően kijelölik a megválasztandókat és államigazgatási, valamint média segítséggel elkezdik levadászni az ellenjelölteket. Az ellenzék sem rest részt venni a játékban: nevetséges és siralmas „egyeztetések” után jelölteket állít, és annak rendje és módja szerint szégyenteljes, „demokratikus” vereséget szenved.

Ebben az évben, ezt a darabot már kétszer is eljátszották. A nézők meg megnézték. Még izgultak és tapsoltak is.

Tovább a folytatáshoz