Archívumok
Énekelj… hangosabban
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=9EHgT54Vxjs
Tovább a folytatáshoz
József Attila: TÉL
https://www.youtube.com/watch?v=ec7P3MKDvKA
TÉL
Valami nagy-nagy tüzet kéne rakni,
Hogy melegednének az emberek.
Ráhányni mindent, ami antik, ócska,
Csorbát, töröttet s ami új, meg ép,
Gyermekjátékot, – ó, boldog fogócska! –
S rászórni szórva mindent, ami szép.
„Vigyázz, vigyázz, mert megőrült a sátán…” József Attila
József Attila
NEM ÉN KIÁLTOK
Nem én kiáltok, a föld dübörög,
Vigyázz, vigyázz, mert megőrült a sátán,
Tovább a folytatáshoz
Szeressük egymást gyerekek…
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=23i_pqSBuUE
…mert minden percért kár…
„Cseh Tamás nyomában”…
Tegnap elmentünk az egyik „hosszúlépés” sétára, a „CSEH TAMÁS NYOMÁBAN BUDÁN” programra. A programajánló érdekes szembenézést ígért:
„A Vízivárost is szeretem. Valószínűleg azért, mert életem aranyideje telt ott, könnyes szemű, szép idők. A Vízivárosban minden megtörtént, a lányok, a szabadság, a saját otthon, Géza, Baksa, a dalok, akkor lett az autóm.”
(Cseh Tamás – Bérczes László beszélgetőkönyve)
Ha volna valaki…
Herskó János: Párbeszéd című filmjéből, 1963
Zenéjét Gara György, a szövegét Csoór Gáspár írta
Egyedül járok köztetek,
Kik párosan jöttetek.
Mosolygok, mondok szavakat,
Tovább a folytatáshoz
Adjon az isten…
„… tartson
– ez a tanácsom-
tavaszig a
karácsony,
s legyen boldog,
mint egy kazán
karbantartáskor,
a hazám.”
Erdős Virág