Vélemény kategória bejegyzései

Reggeli ’beszélgetés’

Orban-Viktor-168-ora-2o Igen nagy tisztelettel, soha nem múló és csökkenő alázattal köszöntöm a méltóságosok közötti legelső uramat!
o Jó reggelt
o A heti szokásos alákérdezésre és meghallgatásra gyűltünk így, országosan és egységesen, mindannyian egybe, szemünket a rádióra vetve.
o Már itt van a jelentés az asztalomon a nézettségről, akarom mondani a meghallásokról
o Ma megint sokan vagyunk, mert minden munkahelyen szól a ’SZABAD RÁDIÓ’ félóra, amire mindenki nagyon nagy izgalommal és egy heti kajával készül
o Értem, jó lenne az interneten is közvetíteni
o Fantasztikus és felülmúlhatatlan javaslat
o Tudom, tőlem ilyenre telik
o Mindenre ható, örökharcos vezérlőnk, a szédületes megnyilvánulása előtt szabadjon kérnem egy kérést tolmácsolni szigorúan csak a mai napra
o Nem bánom, bár nem szeretem a kéréseket, de most jó a kedvem, mert Ráchel lányom jó kezekben van és a svájci frank árfolyama sem romlik
o Arról lenne szó, akarom-szeretném mondani a kérés az lenne volna, hogy a mai beszélgetésünkben, ami természetesen a Te, Ön, Mindenre hatónk alig várt monológja lesz, én legfeljebb előre bólintok és fölolvasom az elém tett kérdéseket, amiket már kívülről tudok, mert már az lsimonlaci is többször kikérdezett; szóval a kérés az, hogy legalább minden harmadik monológos válaszod legyen igaz.
o Ez most komoly, vagy, ahogy azt rogánanti mondaná vicc
o Persze hogy nem komoly, csak vicc, mégis legalább minden ötödik
o Aztán miért is
o Mert így sokkal izgalmasabb lenne a monológ, mert ki kellene találni, hogy melyik volt a helyes válasz
o Szó se lehet róla
o Szabadjon egy nem leírt kérdést is föltennem: miért nem?
o Hol van a kiflis, mindjárt nyugdíjba vonuló selmeczygabi, mit is mondott: CSAK
o Értettem, akkor hozzáfoghatunk, kezdem a vég-szavazást…

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 85.

Látogatás

busz rahelorban viktor, orban rahel_FB_5116o De jó, hogy kijöttél, apa
o Jól van, na, Ráchel, nem vagy te egy gyerek már, anyádnak hiányzol
o Annyira egyedül vagyok, ezek reggel még egy kis pálinkát se isznak fölébredéskor, a kolbászról meg a csécsi szalonnáról nem is beszélve
o Ne törődj velük, nem tudják mi a jó, majd beszélek a rektorral, hogy tegye kötelezővé
o Állandóan az internetet böngészik, meg chateznek, meg intézik a bizniszeiket
o Hülye egy ország, én már intézkedtem is: nálunk nem fognak orrvérzésig barangolni a világhálón, még belegabalyodnak és megtudnak valamit. Egyébként ne aggódj: majd fogsz Te is, lányom bizniszezni, veszek neked egy étterem-láncot, türelem
o Kéne egy kis Mini-Cooper is, itt mindenkinek van, csak nekem nincs még
o Meg lesz, lányom, elcseréljük a traktorotokat és még az átírást is az eladók fizetik majd
o Összeírtam, hogy mi kell még: ruhák, cipők, sílécek, ja, és kéne egy saját síoktató is
o Add oda anyádnak, Ő majd megbeszéli a habonyárpival, amikor hazajön
o Meddig maradtok, apa
o Már megyünk is, mert otthon ég a pajta és az amerikaiak is várnak valamilyen reakciót a vízum-ügyre, de még nem beszéltem a Putyinnal, Őt is hívnom kéne…

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 84.

Végjáték 3.

orbán árvízo Főnök, elindultak
o Anikó vagyok
o Kézcsókom, drága förszt lédim
o Gond van, Antikám?
o Az most egyre gyakrabban van, de megoldásban vagyunk
o Hát legyetek rajta, mert még csak most tettük ki a lábunkat otthonról, és ma nem is játszott a Puskás Akadémia
o Pedig jobb lett volna, mert akkor legalább 83 emberrel kevesebben mentek volna el a József Nádor térre, ültek volna le az internet elé
o Adjam a leendő Nemzeti Galéria LAKÓT?
o Az nagyon jó lenne
o Pedig most lepihent, sok volt neki ez a három választás, meg az ír-magyar
o Jaj, akkor inkább pihenjen, erősödjön, álmodja meg a fényességes jövőt, majd el leszünk valahogy
o Várjál, Antikám: most ébredt föl, ’szelíden’ rám nézett és kérte a pálinkáját, úgyhogy adom
o Mély tiszteletem és áldás rád vezérem
Tovább a folytatáshoz

„Mikor elővettük a telefonokat ÉS felemeltük, Azt hiszem megszületett a XXI. század Legszebb tömegpillanatainak egyike.”

tüntetésÖrökös focista: Sándor, te vagy
Őrző-védő tulajdonos (másodállásban kormánytag): Én vagyok, vezérem
Örökös focista: Fölkészültetek?
Őrző-védő tulajdonos: Természetesen, főnök. Voltak, akik bejelentették a Facebook oldalukat és letiltatták, a pestisrácok és a mandiner szocinak nevezte a főszervezőt, a rogánanti pedig bedobta a szokásos trükköt, hogy nem ők fizetik majd és lesz plafon is, ami nem szakad majd le
Örökös focista: Elég lesz ez, Te őrző-védők gyöngye?
Őrző-védő tulajdonos: Ha nem lenne elég, akkor vannak további ötleteink is, már intézkedtem, hogy nem engedjük őket a Fidesz székház elé, miközben erre is adtam nekik engedélyt.
Örökös focista: Tudod: CSAK NEM BÁNTANI ŐKET! Hagyjátok a fáradt gőzt leengedni, majd belefáradnak, ’oszt jó napot’, menjenek isten hírével
Őrző-védő tulajdonos: Úgy lesz, mindenható vezérem, úgy lesz
Tovább a folytatáshoz

Végjáték 2.

2_o_orban_5Villatulajdonos: Főnök, vége, kijöttem, elengedtek, a végén még Victoria Nuland, az amerikai külügyminisztérium európai és eurázsiai ügyekért felelős államtitkár-helyettese intett is, hogy menjek, vagy köszönésképpen
Örökös focista: Akkor jól van. Akkor ezt legalább megúsztuk. És mi volt, mesélj, ne húzd az időt
Villatulajdonos: Ezek mindent tudnak
Örökös focista: Nehogy már, ezt nem hiszem el, a TEK-esek mindent lefüggönyöztek, a befőttekre dupla celofánt raktak, a disznókat meg egyfolytában böködik, hogy röfögjenek zavarásképpen
Villatulajdonos: Pedig mégis így van, azt is tudják, hogy mivel töltötted meg a múltkor a kolbászt és hogy …
Örökös focista: Ez nem igaz: én a felcsúti dolomitokban tanultam meg apámtól a receptet és egy kicsit megbolondítottam Anikó kívánsága szerint
Tovább a folytatáshoz

Kilépés

bayer-zsolt-orban-viktorPublicista, hírlapista, (büdös száj): Vezérem, döntöttél már?
Örökös focista: Miben is, pártalapító eszmetársam
Büdös száj: Hogy mikor szólalsz meg és mit mondasz ezekkel a kretén amerikaiakkal kapcsolatosan
Örökös focista: Most csak nagyon dühös vagyok, és még nem találtam meg az idevonatkozó jó dakota közmondást, de már küldtem füstjeleket a Csingacsguknak
Büdös száj: Szerintem ne változtass a győztes csapaton és taktikán: ba@@unk oda nekik
Örökös focista: Csak nem gondolod, hogy egy percig is gondolkodtam máson is
Tovább a folytatáshoz