Vélemény kategória bejegyzései

Üzenet Orbán Viktornak (29.)

orban_ha_kell_1364501367Budapesten mindent ellenőrzés alá lehet vonni: a gazdasági életet, a politikát, a pártokat, az egyes embereket, csak az emberek nyelvét nem lehet megfékezni. Nincs az a quillotine, akasztófa vagy kivégzőosztag, amellyel el lehetne érni, hogy a pestiek befogják a szájukat.

Károlyi Mihály: Hit, illúziók nélkül

Polgári elégedetlenségi és engedetlenségi mozgalom…

timthumbKülügyminiszter (Villatulajdonos): Vezérem, baj van
Miniszterelnök (Örökös focista): Mondjad, kicsi Péter, akarom mondani külügyminiszter úr
Villatulajdonos: Nem mehet a doktor Vida elnök asszony Amerikába
Örökös focista: Na és, akkor ne menjen
Villatulajdonos: De mennie kéne, mert meghívtuk a New England Patriot-ot a Pancho Arénába egy amerikai foci meccsre, amit minden magyar TV-nek kiajánlottunk és köteleztük őket közvetítésre a normál ár tízszereséért, amit majd az RTL Klub fizet, és le kéne tárgyalni az ÁFA- mentességet és az adó visszatérítést
Örökös focista: Aztán miért nem mehet a mi doktor elnök asszonyunk Amerikába
Villatulajdonos: Mert visszavonták az állandó belépőjét
Örökös focista: Hát akkor hosszabbítassa meg, ha lejárt, vagy adjunk neki mi egyet
Villatulajdonos: Éppen ez az, nem járt le, hanem visszavonták, mint a Hernádi Zsoltinak is tették annak idején
Örökös focista: Hát akkor a Bíróság vizsgálja meg a doktor asszonyt és mondja ki, hogy egészséges és semmi se nyomja a lelkét, írjanak föl neki valami Richter gyógyszert vagy aszpirint, ’oszt jó napot
Tovább a folytatáshoz

Választás után 2.

kadasMa megint leültünk a pad balszélére nagyokat hallgatni meg dumálni a helyzetről. De nemcsak hallgattunk. Sajnos. Elkezdtünk veszekedni, ahogy már korábban is tettük ezt, az elöljáró-választások után ízibe. Ezt mi úgy hívtuk, hogy tiszta víz-öntés a pohárba elemzésileg a helyzetet. Ez abból a szempontból jó buli, hogy mindenki mondhatja a magáét, meg amit csak akar, úgyse nem figyelt rá senki balhéilag. Meg ez olyan jó mutagatósdi, meg erőnek fitogtatása, de többre se. Nem baj. De legalább még történik valami, ha nem is a szennyes kimosása csak a kiteregetése. Úgyis mindenki azt mondja, hogy le kell írni a baloldalt a padokról, hogy csak jobb oldala legyen, bár ezt még elképzelni se nem tudom, hogy azt hogy lehet megcsinálni. De hát majd megnézem a királyi tv-ben, meg elolvasom nemzeti híroldalakon.
Tovább a folytatáshoz

MÁS KELL!!!

tripping-300x287Nincs demokrácia. Önkény, autokrácia, kezdődő diktatúra van. Tudjuk.
A szabályokat ennek megfelelően az autokrata megalkotta, a lakájhad megszavazta, a kihirdetők kihirdették. Nem mindet: van, amit most fognak majd(???) elfogadni. Megtehették – megtették! Aki mégis, ilyen föltételek mellett is elindult és részt vett a szavazáson, az utólag ne hivatkozzon arra, hogy ez nem volt szabad, demokratikus választás: diktatúra van, így nem ér a nevem! Ez nem következetes, demokrata hozzáállás. Így azt mondani: küzdök a demokratikus rend helyreállításáért – hiteltelen! A részvétellel ugyanis szentesítette a szentesíthetetlent!
Más kell!!!

PROHÁSZKA LÁSZLÓ MÁTÉ: Tétlenül

ezredvégTétlenül
Kómában meddig fekszel még, hazám?
Se életre, se halálra nem elég
a vénádba csöpögő sós infúzió.
És semmit sem ér, hogy aggódva,
tétlenül ülünk kórházi ágyad körül,
s nézzük tetszhalott vergődésedet.
Csodára várunk?
Harangzúgás, bachi fúga,
papi prédikáció nélkül
hinnék a Bibliának!
Mária Magdolna szavait
boldog heurékázással fogadnám:
„Jézus föltámadt!”

Reszkető kézzel tapogatnám
barbár római lándzsa okozta sebeit.
„Csoda!” „Isteni csoda!” – kiáltanám.

De más a hit és más a földi valóság.
S te kómában fekszel, hazám.

Ezredvég