Vélemény kategória bejegyzései

Üzenet Orbán Viktornak (16.)

orbán11Pénteken délután 4 órakor elvágtak egy főkábelt Pomázon a Hősök terén az építkezésen. Megszűnt a vezetékes, a mobil telefonszolgáltatás; értelemszerűen nem működött a mobil és a vezetékes internet; a kábel tv-t se lehetett fogni. A szomszéd galamb-postáját használta mindenki.

Az idő visszatekeredett 30 évet.

Alapvetően nem emiatt!

József Attila: Hazám

József AttilaJózsef Attila: Hazám

1

Az éjjel hazafelé mentem,

éreztem, bársony nesz inog,

a szellőzködő, lágy melegben

tapsikolnak a jázminok,

nagy, álmos dzsungel volt a lelkem

s háltak az uccán. Rám csapott,

amiből eszméletem, nyelvem

származik s táplálkozni fog,

a közösség, amely e részeg

ölbecsaló anyatermészet

férfitársaként él, komor

munkahelyeken káromkodva,

vagy itt töpreng az éj nagy odva

mélyén: a nemzeti nyomor.

Tovább a folytatáshoz

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 73.

erőszakszervezetMa azt mondta az ofő, hogy az állami erőszakszervezetről fogunk beszélgetni, mert azt meg kell tanulnunk megérteni a mi jövőnk érdekében is, mert úgyis élvezzük majd az előnyeit, vagy elszenvedjük a hátrányait, ha egyáltalán nem értjük a jelentését se nem. Ma nincsen benn a Robi, mert beteg lett és ezért nehezebben fogom tudni megérteni a dolgokat, meg a fogalmakat, amiket pedig mindig használnunk kell majd a csupa nagybetűs ÉLET-ben. Már ezt a címet sem nem értettem, mert mi az, hogy erőszakszervezet. Mert az erőnek hogyan lehet szakszervezete, mikor az egy fegyveres izé. Meg aztán az erőszaknak is hogyan lenne szervezete, hiszen az csak úgy jön magától, ha rendesen gyúrunk rá, ahogy a Gálvölgyi Jancsi apukája is mondta: vaze. Meg aztán az államnak minek egy ilyen, hiszen ő maga úgy is az. Igaz, most már nem takarhatja el az arcát, mert az AB, a régi összetételű úgy döntött, hogy csador nekik nem jár, legfeljebb csak „polt”-ügyi védelmi lepel, de az is csak átmenetileg.
Tovább a folytatáshoz

Üzenet Orbán Viktornak (16.)

orbán hazudikTudomásul vesszük, hogy ez a mondat elhangzott. Ennek a mondatnak mi nem találjuk a ténybeli alapját. Magyarország hivatalos választ adott az amerikai félnek.”
Orbán Viktor Magyar Rádió, 180 perc, 2014. szeptember 26.

Magyarország jobban teljesít!
Az orbánviktor vezette kormány-szlogenje.

Tudomásul vesszük, hogy ez a mondat elhangzott. Ennek a mondatnak mi nem találjuk a ténybeli alapját…
Orbán Viktor Magyar Rádió, 180 perc, 2014. szeptember 26.

Nincs válasz… még!

képmutatóMa az osztályban megint összekaptunk, mi a padok baloldalán ülők. Azon vesztünk össze, hogy mi a fenét csináljunk majd a jövő hónap elején, amikor megint választani kell majd magunknak osztályvezető diákvezéreket. Ebben az a jó, hogy minden osztálynak lesznek ilyen vezetői és ezek olyan önkormányzati módon vezethetik majd az osztályt, ami persze semmit se nem jelent, hiszen ugyanúgy az ofő fogja megmondani a tutit. Szóval halványlila gőzöm sincs, hogy mi ez az önkormányzatiság ma már, mert régebben legalább voltak diákféle parlamentek is, és ott legalább hangosan lehetett dumálni meg beleszólni, hogy ki legyen az iskola igazgatója. De ma majd csak a választás után mondja meg az ofő, hogy milyen jogosítványokat kapnak majd a megválasztott vezetők. No, már most akkor összeültünk, mi balpadosak, hogy kit emeljünk föl a magosba, vagyis a piedesztálra. Ezt ugyan nem tudom, hogy mit jelent, de a Robi azt mondta, hogy van ilyen, mert ez egy erős talapzatot jelent, ami erkölcsileg van megerősítve. Ez jó, mondtam én, mert most nekünk nagyon fontos, hogy erkölcsileg meg legyünk támasztva alapzatilag, mert abban bizony nem vagyunk eléggé erősek és kitartóak. Azt mondta a kis Nagy Bandó Andris, hogy dobjuk be mindenkinek a nevét egy sapkába, akár az lehetne egy kipá is, mert az is egy fejfedő, amit a zsidók mindig viselnek, és ha ebbe tesszük bele, akkor az is kifejez majd valamit. És akkor abból húzzunk ki egy nevet és az legyen a mi erkölcsileg és balpadilag támogatott jelöltállítottunk. Erre a Szigetvári meg a kis-Tóbiás, meg a Schiffer meg a Fodor, meg a Gréczy Zsolti azt mondta, hogy ne hülyéskedjen a kis Nagy Bandó, mert ez egy fontos ügy és fontos, hogy együtt, de mégis külön-külön induljunk, hogy lássuk, hogy ki kap 5 vagy 6, vagy 7 szavazatot, mert az lesz a legjobb a baloldali padon-ülők között. Mert persze a nyerésről szó sem esett, annyi sem, mint a Guzmicsról meg a Liptákról a magyar fociban.
Tovább a folytatáshoz