Vélemény kategória bejegyzései

Visszaélés…

visszaelesKedves demokratikus ellenzéki pártvezetők!
Elgondolkodtatok már azon, hogy mit fogtok lépni, amikor a fővárosi közgyűlésre és a főpolgármesterre vonatkozó szabályokat, az orbánviktor vezette kormány javaslatára az országgyűlés megváltoztatja az új helyzethez igazodóan?!

A meg-hallgatás…

rabszolga1Tegnap meg-hallgatósat játszottunk az osztályban, mert most ennek jött el az ideje. Mindig van, aminek eljön az ideje: a kis-Alföldi Robi is mondta, hogy most a „hangosan ordítás” ideje van. A buta Szanyi szerint a vendéglátás ideje jött el, de mi ezt nem hittük el és lebarmoltuk a Szanyit. A kis-Tuareg szerint pedig már az Ország Gyűlése Mozgalom elindítására se kellene sokáig várni, de még úgy látszik, hogy kell. Persze az időre rá kell érezni, hogy itt van – mondta a kis-Fletó, de én ezt nem értettem, hogy mit jelent, mert az időt én nem érzem, csak azt, hogy a matek órán lassan megy, a tesin pedig röpül: a franc érti ezt.
Tovább a folytatáshoz

CIRCULUS VITIOSUS Fidesz módra

circulusEgy orbánviktor kreálta Fideszes érvelése, Descartes után szabadon: „Mindaz, amit világosan és határozottan belátok, igaz: ezt azért tudom, mert ORBÁNVIKTOR (kiemelés és beszúrás tőlem) teremtett engem, márpedig Ő nem lehet csaló. S mivel ezt világosan és határozottan belátom, s ezért mindaz, amit világosan és határozottan belátok, az igaz.
Ez nem 1644-ben íródott…

Választás?!…

10653794_10152674817343467_1806772795329601659_nMa az isiben röpgyűlést tartottunk a baloldalon ülők a padon. Ennek az volt az oka, hogy közeledik a választásnak a nagy vagy kicsi napja, és mi még mindig nem tudjuk: ki legyen az, akit igazán nyakon akarunk önteni egy vödör vízzel. Mert jelöltjeink, akik meg akarnak fürdeni, szép számmal vannak. És majdnem mindegyik köti az ebet a kapához, bár úgy kapálni se nem lehet. Szóval ez így nem mehet(ne) tovább, és ezt el akartuk dönteni egyszerre és mindenkorra. És ezért összetrombitáltunk egy egyeztető háttérmegbeszélést az első padokba, mert így is, úgy is sajtónyilvánosságra is vágytunk, nem is olyan titokban. Először az is gond volt, hogy ki dobolja össze a bandát, de szerencsére egymás mellett ültünk a padokban (az ofő által így kijelölve), ezért dobszóló nélkül is hozzá lehetett fogni az egyeztetőhöz, csak a szünetben nem kellett kimennünk a folyosóra bagatellizálni a helyzetet. Tovább a folytatáshoz

Állócsillag…

imageTörök Gábor politikai elemző, MLSZ tisztségviselő elemez. Nem is olyan régen, 510. Mindenki lehet kőműves, címen jelent meg írása. Ebben két fő állítást fogalmaz meg: „Az egyik úgy szól, hogy Orbán Viktor baromi jó politikus. A másik pedig úgy, hogy a mai baloldaliak soha nem fogják megverni.” Ebben a hozsánnában (Máté 21:9,15-ben, Messiás felé szóló üdvözlésben) olyan egyszerű mondatok szerepelnek, mint „Orbán Viktor felülírja a politikai tudást”, Orbán szereti a hatalmat, sok mindent meg is tesz érte: „Szinte mindent, amit demokratikus körülmények között még lehet… Ahogy maga is mondta: megöli az ellenfelet, ha van rá lehetősége. De aki szerint azért van hatalmon, mert adminisztratív eszközökkel teszi legyőzhetetlenné magát, az nem ért meg semmit a titkából. Mert igazán nincs is titka: egyszerűen csak ő érti itthon a legjobban és ő játssza a legtudatosabban, legprofibban ezt a játékot… az elmúlt huszonnégy évben ő volt az egyetlen szereplő, aki – ismétlem: demokratikus körülmények között – képes volt tartósan megmaradni és valódi hatalmat építeni” (közel 1000 „like” a mai napig).
Tovább a folytatáshoz