Vélemény kategória bejegyzései

Üzenet Orbán Viktornak (12.)

Hungary's Prime Minister Orban attends a debate on the situation of fundamental rights in Hungary at the European Parliament in Strasbourg„XLV.
Élt egyszer egy asszony, akinek három szép szál felnőtt fia volt. Egyiknek sem volt semmi bűne, de azért halálra ítélték őket. Történhetett ez majdnem bármikor, nagyon-nagyon régen is. Akkor az asszony megfőzte a legkedvesebb ételüket, majd elbúcsúzott tőlük, s mindegyiket megölelte, mondván: „Isten legyen veled…”
Akármikor történt ez és akárhol, nem ez volt az utolsó alkalom, amikor istennek le kellett volna mondania tisztségéről?
Ha volt egyáltalán utolsó alkalom…
Ancsel Éva Összes bekezdése 45. Kossuth Kiadó 1999.

RENDELETEK

20140514megszallastol-deportalasig-a-magyarorszagi-zsidok5D_MAR20140524015Egy bizalmas belügyminisztériumi rendelet (6163/1944. res.) a zsidók gyűjtő-táborokba való szállításáról; és egy Kormány határozat (2056/2013. (XII. 31.)) a Magyarország német megszállásának emléket állító, Budapest V. kerületben felállításra kerülő emlékmű megvalósításával összefüggő egyes kérdésekről
Idézet a bizalmas rendeletből: „A m. kir. kormány az országot rövid időn belül megtisztítja a zsidóktól. A tisztogatást területrészenként rendelem el, melynek eredményeként a zsidóságot nemre és korra való tekintet nélkül a kijelölt gyűjtőtáborokba kell szállítani. Városokban és nagyobb községekben később a zsidóság egy része a rendészeti hatóságok által kijelölt zsidóépületekben, illetőleg gettókban nyer elhelyezést…”
Idézet a Kormány határozatából: „társadalompolitikai szempontból fontos célnak tartja, hogy Magyarország német megszállásának 70. évfordulójára, 2014. március 19. napjára megvalósuljon a megszállásnak emléket állító emlékmű…”
Tovább a folytatáshoz

Mennyire banális…

mosolyogj__tovabb_elsz__de_a_hamis_mosoly_sirba_visz__20100414113727„…ha valaki érti az emberek vágyait, az Orbán Viktor…”
Éhes vagy, egyél. Szomjas vagy, igyál. Olvasni akarsz, végy egy könyvet a kezedbe és olvass. Fázol, fűtsd be a szobát. El akarsz utazni, utazz el. Milyen egyszerű, milyen közérthető, mennyire banális.
Éhes vagy, nincs mit enned. Szomjas vagy, nincs mit innod. Olvasni akarsz, nincs könyved. Fázol, még szobád sincs. El akarnál utazni, hová. Milyen egyszerű, milyen közérthető, mennyire banális.
Tudod, hogy éhesek az emberek: mutass rá, hogy ki miatt!
Tudod, hogy szomjasak: nevezd meg a gaz imperialistákat!
Tudod, hogy nem tudnak olvasni az emberek: építs nekik stadiont!
Fáznak: vezesd be a rezsicsökkentést a fával fűtőknek!
Utazni akarnak: emigráljanak!

Ha valaki nem érzi, csak kihasználja az emberek vágyait, az Orbán Viktor!

Mennyire banális…

Üzenet Orbán Viktornak (7.)

20140616csalad-gyerekek-otthon-egyedul-2Az „anti-világ”-ban voltak a kulcsos gyerekek. Ők azok, a főleg általános iskolás gyerekek voltak, akikre napközben nem tudtak vigyázni a szülők, mert dolgoztak, így ők szabadon jártak-keltek egy kulccsal a nyakukban.
Orbán Viktor!
Mára őket Skype-os gyerekekké tetted, akiknek a szüleit külföldre kényszerítetted dolgozni, ezért a gyerekekkel napról-napra, hétről-hétre csak Skype-on tudják a kapcsolatot(?) tartani.
Felfogtad, stadionépítő?

Erőszak…

erőszakNemsokára tanulni fogunk a szexuális különbözőségéről a fiúknak és a lányoknak, mert nem vagyunk egyformák se nem testileg, se nem szellemileg sem. Ezt onnan tudom, hogy benne van az új könyvben is, amit meg kellett vennünk és előre ki kellett fizetnünk, még hónapokkal. Na, abban benne van feketén fehéren is, hogy a lányok hülyék a matekhoz, és csak a konyhában lehetnek méltóak a megbecsülésre, mert egyébként legfeljebb csak családilag vihetik valamire a gyerekből kifolyólag. Ugyan az osztályban nincs senki, aki jobban tudná a nyelveket meg a sakkot meg a matekot, mint a kis-Polgár Jutka, meg a Kiss Judit Ágika is meg az Erdős Virág kislánya is szebb verseket ír bárkinél, de ez nincs benne a tankönyvben sem, ezért valami nem stimmelhet. Ráadásul a lányoknak vannak olyan gömbölyűségeik, amikről le se nem tudjuk venni a szemünket, mert olyankor finom bizsergésféleséget kapunk magunkban az alhasunkból kifolyólag. Na most akkor, ki tud egy ilyen bizsergésnek ellenállni, Tovább a folytatáshoz