Vélemény kategória bejegyzései

Az idei Karácsonyra…

Mennyből az angyal

2013. december 24., 7:44

Úgy lógott ott a drótkerítésen, mint egy fennakadt izé. Behajlított karját maga fölé tartotta, ettől aztán az egész teste valahogy kifordult, mint akit a könyökénél fogva húznak fölfelé. Olyan sivár látvány volt, hogy jóformán beleolvadt a tájba. Én is csak azért mentem oda, hogy végre szemtől szembe lássak egy ilyet. Azt mondják, lassan tele van velük a város.

Tovább a folytatáshoz

Magyarország, vigyázz!


Thomas Mann 1932-től 1938-ig terjedő évek kis dokumentumgyűjteményét állította össze az „Európa, vigyázz!” című kis könyvecskéjében, ami Magyarországon először 1945-ben, az Anonymus kiadónál jelent meg. Az alábbi idézeteket olvasva nem lehet eltekinteni a mai Magyarországra vonatkoztatható áthallásoktól…

Tovább a folytatáshoz

Egy bizonytalan polgár sirámai

Egy bizonytalan polgár sirámai
NEM ÉRTITEK??!

Már megint én vagyok a hibás, hát nem volt elég eddig is. Miért pont engem basztatnak. Hát nem veszik észre, hogy van elég bajom. Fölkelni se érdemes. Nincs állandó munkám, nincs állandó fix jövedelmem, már rendes kaját se tudok adni a gyerekeknek, fázunk. Nyaralás, ugyan már: az az utca… Ha meg elromlik valami, vagy meg tudom bütykölni, vagy mehet a kukába. Amit már ki sem ürítenek: a szemétszállítást se tudom fizetni. A törlesztés, a havi rezsi több, mint amit egyben kapok…
Tovább a folytatáshoz