Archívumok

RÖVID BEJEGYZÉSEK A NAPLÓMBA

Kilenc hónappal ezelőtt, 2023. április 27-én Novák Katalin köztársasági elnökasszony KEH/2787-6/2023. számú határozatával kegyelmet adott a pedofil bűnöző bűntársának: kilenc hónapig ez nem derült ki, azóta sincs indoklás…

 

Tél van, süt a nap és a hőmérő plusz tizenhárom fokot mutat, a halaink a kerti tóban élénken tátognak: a köztársasági elnökasszony viszont nem tátog, néma…

 

Nem vált „méltatlanná” a magyar” állampolgárságra vajon?

 

Orbán összehívta a kormányt Sopronbánfalvára – újabb Schmitt-ügy a láthatáron?

 

Svédország NATO tagságának magyar ratifikálása előtt nem jön Magyarországra a svéd miniszterelnök…

 

Tizennégy évvel a magánpénztárak lerablása/megszüntetése után a kormány nyugdíj-előtakarékossági számla bevezetését jelentette be…

 

  1. 02. 06. kedd

ORBÁN – NOVÁK – BAYER – ELMARADT ÜLÉS – ORBÁN

Csak az elmúlt órák-napok hírei.

Rólunk.

Ne legyen kétséged: aki olvassa/olvasta a „MAGYAROK”-ról fog beszélni/beszélgetni, nemcsak róluk.

Megint adtak fentnevezettek a xa@nak egy pofont (Orbánt még egy kávéra se hívták; Novák úgy kussol az alezredes „elvtársával” a kegyelméről, mint a kutya, aki kolbászt csent a kamrából; Bayer újra hozza mocskos „formáját”; a Fidesz parlamenti képviselői továbbra is vállalják a vállalhatatlant; mindezek mögött Orbán elutazik Budapestről Sopronbánfalvára „haknizni” egy jót): de ne legyen kétséged, ezt is mi kaptuk.

Ma éjjel biztosan nem alszik az agytröszt.

Én sem.

Hazajött néhány napra Londonból a szeretett rokon.

Aki már nem itthon él.

Mert évekkel ezelőtt döntött.

És nem ért minket…

Lehet egyáltalán minket érteni??!

  1. 02. 05. hétfő

„ISZONYODOM” – EGYSZER ÉS MINDENKORRA…

„Iszonyodom attól a nagy, erős, csöndes embertől, aki a nagyapám volt” – írta néhány napja Bádog – Bayer Zsolt.

Mára már nem iszonyodik.

Én BBZs-től viszont ma is.

 

Az uszító, gyűlölködő, hazudozó köpönyegforgatótól.

Aki tudatosan – bár nyíltan nem vállalva – zsidózik; szándékosan, provokálóan, bántóan „olyan”, talán „nagyapai kifejezéseket”, szavakat használ, amikről Eszterházy óta tudjuk piszkosak, a szavak bepiszkolódnak: „A szavak múltjának ismerete nem írói szakföladat, hanem mondhatni hazafias kötelesség, mindenesetre szükséges (ha nem is elégséges) föltétele az európai társalgásnak. Ha egy szót bepiszkoltak, vagyis piszkos fráterek elhasználtak, akkor ez a használat is hozzá tartozik a szóhoz. Ha akarjuk, ha nem. Ez nem döntés, nem elhatározás kérdése. / Ha az élettér kifejezést mérnök vagy belsőépítész használja, nem történik semmi. De ha már a „magyarság életteréről” beszélnénk, szándékaink legyenek bár a legnemesbek, ott üvölt a szó mögött az egész náci vircsaft. Vagy finoman szólva nem szerencsés a romák lakásproblémájának végső megoldásáról beszélni, egyrészt mert nyilvánvalóan hazudnánk, másrészt azonnal betemetne minket az Endlösung nyomasztó árnya”.

Nos BBZs ilyen „piszkos szavak” nyílt használatáig nem merészkedik; még ő, az 5. számú párttagkönyv tulajdonosa, a „zutcai harcos” barátja sem; viszont egy néhány éve megjelent (azóta sokat bővült, színesedett, trágárabbá vált) „gyűjtés” szerint a „Cigányliszka”, „Indokzsidó”, „Horogkeresztes fiúk”, „Orgoványi erdő”, „ Együttélés”, „Veszett kutya”, „Vérontás”, „Te ba@d szájba a ge@i proli kurva anyádat…”, „Megkú@hatnád anyádat szá@ba tiszai barátom”, „A pápa vagy demens vénember…”…

Nagyapa ide, nagyapa oda.

Ehhez neki semmi köze.

Ez „saját jogon” a BBZs.

De miért érdekes ez, a „BBZs-ügy”?

Mert a – kidagadt ütőerekkel, vérvörös fejjel, elborult aggyal, kigúvadt szemekkel – a Fidesz-hatalom fröcsköl-üvölt belőle, aki kitünteti „… példaértékű újságírói tevékenysége elismeréseként …”, tenyerén hordja, imád vele szelfizkedni, állva tapsolni – miközben beírom a Google keresőjébe „Bayer Zsolt zsidógyűlölő” és 0,30 másodperc alatt 10700 találatot dob a képernyőmre.

Szóval BBZs saját jogon; hogy ennek köze lenne a génekhez – nem tudom.

Ha találkozott volna Vaclav Havellel, vajon róla mit írt/mondott volna?

Talán egy napig volt bizonytalan, talán, mert nem tudta, mi jelenik meg még róla a másnapi telexben; aztán egy napig szánom-bánom-iszonyodom kisfiúvá vált, amit egy nap után gyorsan levedlett magáról: mára megint a „régi”: uszító, gyűlölködő, hazudozó köpönyegforgatótó.

 

„Iszonyodom attól a nagy, erős, csöndes embertől, aki a nagyapám volt” – írta néhány napja Bádog – Bayer Zsolt.

Mára már nem iszonyodik.

Én BBZs-től viszont ma is.

  1. 02. 05. hétfő

SZAPPANOPERA

Olyan éles és részletszegény

a jelen, mint megannyi emlék:

szép és vigasztalan.

(Fodor Ákos)

Kellenek.

Hogy legyen hová elmenekülnöd a mai élet borzalmai elől.

Régebben a hófehér paripán érkező Királyfit vártad…

 

Percről percre, napról napra pofán csapnak a hírek.

A hazug, gátlástalan közpénzt lopó „választott” és kinevezett emberekről, a névre szabott/szóló pályázatokról, a pedofil bűnöző kitüntetett tettestársának megkegyelmező köztársasági elnökasszonyról, álszent mosolyokról, kövér huszárokról, nyilas ősöket mentegető és követő „bádog”-ról, az álkeresztények országává lett Magyarországról.

Néha lejegyzem őket a papírra.

Néha a véleményemet is hozzá-biggyesztem.

Néha dühöngök egy sort és káromkodni kél kedvem.

Néha csak bambán bámulok magam elé és a képernyőre, ahol egy csacska-zavaros, mégis oly’ egyszerű szappanopera képei futnak.

Ott legalább a vége mindig „jó”: a méltó elnyeri jutalmát, a gonosz meg a büntetését.

 

Ezér’ sugározzák.

Addig is ott ülsz, szopogatod a sörödet, morogsz az asszonnyal, aztán horkolva elalszol.

Még csak kérdést sem teszel föl: vajon miért adott kegyelmet a kegyelmes elnökasszony, mi lehetett a háttérben, „ki fia borja” is az a testnevelőtanár, miért vállalta/vállalja be ezt a blamázst is a fülbevalós?

Már ehhez is „fáradt” vagy…

 

Kellenek.

Hogy legyen hová elmenekülnöd a mai élet borzalmai elől.

Régebben a hófehér paripán érkező Királyfit vártad…

  1. 02. 04. vasárnap

STIRLITZ MÉG MINDIG

Mint már azt mindenki tudja: Orbán megszavazta, aztán „kiharcolta”, aztán mondott még valamit a magyarok pénzéről.

 

Stirlitz jutott az eszembe:

Stirlitz benyit Müller irodájába. Egyenest odaáll Müller elé, és azt mondja neki:

„Obergruppenführer, nem állna be a Szovjet hírszerzéshez? Jó a fizetés!”

Müller megdöbbenve mered Stirlitzre, aki folytatja:

„Bocsánat, nincs egy aszpirinje?”

Stirlitz tudta, hogy az emberek csak a beszélgetések végére emlékeznek.

 

Te is?!

  1. 02. 03. szombat

NYÍLT LEVÉL

NYÍLT LEVÉL

a két és félmillió(?) Fideszre szavazóhoz,

a konzultációs levelet megválaszoló másfélmillió)?) állampolgárhoz,

a Fidesz-hatalom kegyéből felelős beosztásban dolgozó gondolkodókhoz,

a mindezt tudomásul vevő szülőkhöz, rokonokhoz, megértő barátokhoz

 

Orbán Viktor megint BECSAPOTT Benneteket, hónapokon át bíztatott-tüzelt, óriás-plakátokon üzent minden MAGYARNAK(?), aztán (kávé nélkül) gyorsan mégis megnyomta a zöld gombot: a magyar miniszterelnök – a többiekkel együtt – megszavazta-jóváhagyta „a további 50 milliárd eurós támogatási csomagot Ukrajna számára az EU költségvetésén belül”.

Azóta – külügyminiszterével kánonban – azt hazudja Nektek, hogy „KIHARCOLTUK!”: a Magyarországnak járó források nem kerülnek Ukrajnába – mikor erről nem is volt szó.

Hazudik tovább, nem rezzen az arca, a szeme sem: mindezt a ti hátatokon, károtokra teszi.

Tegnap kiderült, hogy gyermek-családbarát Köztársasági Elnökasszony kegyelmet adott – aztán (meg)magyarázgatta is – egy pedofil bűnös tettestársának, miközben mesekönyveket csomagolnak-„börtönöznek” be könyvesboltokban, nehogy a gyerekek nemváltó műtétet(?) kezdeményezzenek.

Közben

  • a békepárti magyar kormány katonákat toboroz, haderőt fejleszt, büszke arra, hogy egyre többet költ – az egyre eladósodottabb állami költségvetésből – fegyverkezésre és már – legalább ebben – nem az utolsó helyen áll Magyarország,
  • Bayer Zsoltot „álló tapssal” fogadja közönsége, aki látszólag „iszonyodik” nagyapjától, valójában egyetért és büszke arra, hogy „Hát így” védik és ajnározzák,
  • a magyar, rendszeresen fodrászhoz járó külügyminiszter elárulja „mi a garancia arra, hogy a magyar gazdaság növekedési pályán maradjon”, miközben még rá se léptünk arra a pályára,
  • ötmilliós fizetése ellenére a magyar miniszterelnök egyre csak szegényedik, szegényedik: legalább is papíron, vagyonbevallása szerint,
  • „Szerintem Öcsi bácsi is büszke lenne ránk”!

 

Mindenütt hazugság.

És Ti mégis láncot hordtok?!

Továbbra is?

 

  1. 02. 03. szombat

A STATISZTA ELJÁTSZOTTA: „A BELEEGYEZETTET”…

Hátul volt a helye.

Az utolsó sorban.

Mert – az eddigi, a korábbi referencia szerepeiben – ennyit produkált.

De legalább fölért-fért a színpadra (ahova a többiek fölsegítették).

A lámpafénybe.

„Becsülje meg, játssza el nyugodtan: csak semmi kapkodás, pánik”.

A rendező ezt magyarázta neki.

Hogy a kórussal énekeljen.

Azt is mondta.

De ha nem akar, csak tátogjon.

Együtt a többiekkel, a statisztákkal.

Akkor róla is szólnak majd a kritikák-hírek.

 

De persze ő többet akart.

Az nem lehet, hogy ne ő legyen a böllér.

Akinek csak a vért felfogó lábas jut.

Mikor „több mint 1 millió 500 ezer ember” 99 százaléka böllérnek választotta.

Az „évi rendszeres találós kérdések” megválaszolásakor.

Hát előrejött.

A színpad legelejére, közvetlenül a súgólyuk mögé.

Nem, mintha érdekelte volna, mit súg neki a súgó.

Aki neki súgott, az messze volt.

Előrement.

Mint egy „utcai-harcos primadonna”.

Úgy billegett a bő gatyájában.

De nem volt előtte senki, akinek a kacsójához hozzá imitálhatta-dörgölhette volna az orrát.

„Fenséged nagyon jó kórus.” – rebegte-súgta a lyukból remegőn az idegességtől a súgó.

Akkor állt meg.

Hirtelen.

„To be, or not to be: that is the question” – mennydörögte rekedtes-lágy hangján.

Aztán levonult a színről, miközben Varga, Gulyás, Szijjártó, Bayer, Lánczi, Dzudzsi és Kósamama vörösre tapsolta tenyerét.

  1. 02. 01. csütörtök

SZEMBENÉZÉS (2.)

Húzza, halasztja.

A szembenézést.

Csak olyan „bayeri”-re telik.

 

Inkább a gázszámlát intézem – azaz: intézném.

Már sokadszorra kapok „fals”, beazonosíthatatlan, kamu számlákat, amik lejárt tartozásokról „tájékoztatnak”, azonnal fizessem be az adósságomat; megnézem a lefűzött dossziét: persze mindent elutaltam; akkor mi a franc lehet(?), biztosan föltörték a „számlázó oldalát”, hívom őket, persze géphang, négy perc múlva, amikor már mindent meghallgattam (mit kell megnyomnom, elővennem, bediktálnom), akkor közli: „túlzsúfolt a vonal, hívjon később!”, most így hogyan tudom meg, hogy tényleg van-e tartozásom: apám-anyám, nagynénikém (második anyám), nagybácsikám, feleségem fölmenői arra tanítottak, amikor megjön a számla, „rögtön fizess, ne várj vele azonnal, ahogy tudod”, persze az a „Nagy Háború” előtt volt, nem a „Felszabadulás” után, látod, azt írom „Felszabadulás” – tulajdonképpen meg is kezdtem a „Bayer” helyett a (nem olyan „bayeri”) szembenézést, hiszen ezek a szavak, jelzők, ítéletek az elmúlt világról az enyémek, az enyémek is, megkülönböztetnek tőle, a Bayertől, ezek „csak úgy jönnek maguktól”, a beszélgetésekből, az együtt töltött percekből-órákból, ott, a kirándulásokon is, a budai hegyekben, ahol „ŐK” is kirándultak a bőrösökkel, a szakszervezettel, ahol énekeltek, Ságvári Endrét hallgatták, olvasgatták a Tőkét meg József Attilát és ábrándoztak egy szebb jövőről, amit aztán nem tudtak megalkotni, csak akarták, de kisiklott-kisiklatták a vonatot és csúnya katasztrófa lett belőle; később, mi ott, ugyanazokban a budai hegyekben eltöltött kirándulásokon Bandi bá” viccelődéseit meg apámat hallgattuk, mikor rohangálás-labdázás-fogócskázás után leheveredtünk mindannyian a kiterített pokrócokra, hogy anyám-Babuka-Lilkó nagyanyám kicsomagolják a „kaját”, Bambit, limonádét; mindig a Tisza Kálmán téri focizásukról beszélt, hogy néha megkapták: a „zsidókkal nem focizunk”-at (most olvasom, „Cigányoknak tilos a belépés” – jelent meg az üzenet a kecskeméti italdiszkont LED-paneljén); az esti dia-vetítések is beugranak: az Egri Csillagok, a Pál utcai fiúk, apám „meséi”, hogy mindig tisztának kell maradni, még ott is, ahol alig lehet; aztán jóval később, amikor már a gimiben, a felejthetetlen „Jóskában”, ott a Villányi úton, a Feneketlen tó partján, amikor Vera néni az Egy szerelem három éjszakájáról azt mondta: „de hiszen a Radnóti zsidó volt, nem munkásmozgalmi ellenálló” és „forradalmi hevületünket lelohasztotta”, mert a dekadens életérzés valóságosságáról, a nihil érthetőségéről, emberi mivoltáról is beszélgetett velünk; már a szombat-vasárnapi a konyhában együtt eltöltött családi ebédek „képeit nézegetem”, amikről apám rohant a Népstadionba a meccseket rendezni – nagypapáimat nem ismerhettem, születésem előtt „elmentek”, a családi emlékezet szerint jobb, hogy nem ismertem őket: apai ágon az órás nagyapám állandóan az italhoz menekült, a gyerekeknek kellett nagyanyámat védeni az ütlegelések elől, anyai ágon sem volt szerencséje „Lilkónak”…

Innen vagyok, innen jövök – hova jutottam vajon?

Hogyan is írt Nádas Péter: „… soha nem fázom, soha nincs melegem, soha nem vagyok szomjas, soha nem vagyok éhes, soha nem vagyok fáradt, és főleg nem unatkozom, ezt most jól jegyezzem meg magamnak. / És azonnal megjegyeztem.”

 

Ő iszonyodik.

Mert „immár mindent tud”.

De hát gyerek volt, alig találkozott vele, „Azt akarták, hogy maradjon meg az emlékezetemben olyannak, amilyennek megismertem. Nagynak, erősnek, óriásnak. Istenem. Mennyire döbbenetesen, mennyire fájdalmasan hangzik ez most…” – írta most.

Azóta (még) nem írt új-bejegyzést a „Bádog – Bayer Zsolt” blogjába: sem habzót, sem a „@arról, a gazember seggfejek szajhájáról, a Tusk nevű rohadék szemétládáról…”.

 

Húzza, halasztja.

A szembenézést.

Csak olyan „bayeri”-re telik…

  1. 01. 30. kedd

NAPLÓSZERŰEN

(161.)

„A múlt mindig a máról szól.” (Ungváry Krisztián)

 

„Arról írtam nekik, hogy amikor a spárgafogantyús, műanyagszatyros, fekete fogú, repedezett, fekete körmű emberek leszállnak Zürich pályaudvarán … Nem azért fekete a körmünk, mert ostoba, igénytelen állatok vagyunk, hanem mert nekünk ez jutott…”

 

Ma nem a sétánkról írok, pedig ma is voltunk már: ragyogóan sütött a nap is, Thessza alig akart hazajönni, megállt, amikor érzékelte, hogy megint túl vagyunk a zeniten, már visszafele megyünk. Szóval: ma nem erről írok, pedig Thessza most itt ül a lábamnál az íróasztal alatt, oda húzódott be, hogy a közelemben legyen.

 

Ma a Nagyapá(k)ról és az Unoká(k)ról fogok írni.

 

Ugyanis ma reggel Ungváry Krisztián nyilvánosságra hozta kutatásait és beszélt a videójában Bayer Zsolt élethazugságairól. (Beszélhetett volna Pokorni Zoltánéról is.) Hogy a nagyapa nyilas volt, aki gettóorvosként nem embereket mentett, hanem tanította a testüregi motozást. Aztán önként jelentkezett az ÁVH-hoz besúgónak. Meghallgatom, elolvasom, ami eddig megjelent. És akkor „nyakamba veszem az internetet”, klikkelek ide és persze rátalálok Bayer Zsolttal, az unokával még 2016-ban készített mandiner interjúra, amiben a szent fogadalomtétele mellett: „migránspárti gazember pápa”-ról beszél; a nagyapához „ Csupa jó emlékem kötődik” – mondja, „rántott karaj, Balatonfenyvesen nyaraló”, amit bérelt; később „kiderült”, hogy „belépett 1944-ben a nyilas pártba” (ő alapította), „A háború után meghurcolták, az Andrássy 60-ban nagyon megverték, aztán bujkált, így került Nagykanizsára is”, azért szabadult az „unoka” szerint, mert „más, szintén Auschwitz-ból visszatérő zsidók meg írtak Péter Gábornak: Dr. Gyimes Károlyt engedjék ki, mert amíg lehetett, csupa olyan orvosi igazolást állított ki, amely szerint az illető túl rossz állapotban van ahhoz, hogy szállítani lehessen. Tehát védte őket” (nincs erre bizonyíték), „A nagyapámat beszervezték. III/III-as volt. Haláláig. Itt vannak a jelentései, kikértem őket a Történeti Hivataltól” – nem igaz, Ungváry szerint önként jelentkezett. Aztán később megemlíti: „De mégis mi a búbánat közöm van ehhez nekem, aki 1963-ban méltóztattam megszületni?!”

Mert nem érti. Bayer Zsolt, az unoka nem érti – persze a másik unoka, a Zoltán sem, csak kapizsgálta. Bayer azzal „érvelt”, hogy az ő esetében a zsidók kezdték, mert együttérző kiállást, állásfoglalást követeltek tőle. Innen indult. Nem máshonnan. Szerinte. Azóta tudja, hova kell állnia. Ott is áll. Mindegy: zsidó vagy migráns, Soros vagy Gyurcsány, Te vagy én.

Legutolsó nagybátyám néhány napja „ment el”. Most nem munkaszolgálatra. Ma kerültek hozzám levelei, iratai, napló-bejegyzései. A korról, amiben élt. Ahogyan élt: mit vállalt, mit tett vagy nem, kivel barátkozott, hogyan készült az értekezletekre, a beszélgetésekre, hogyan hozott döntéseket. Az utolsó időszakban sokat beszélgettem: vele is, a még akkor élő nővérével is. Ők is vitatkoztak: zsidóságról, Kádárról, szocializmusról.

Nem anyáztak…

  1. 01. 28. vasárnap

SZEMLÉLET

„Sajnos tudomásul kell vennünk…”

 

Most a kórházakban. Hogy a „szolgáltatások hozzáférhetősége VALAMELYEST (kiemelés tőlem) romlik” – nyilatkozta a Kórházszövetség úja elnöke.

„Naponta 7 kilométert gyalogolnak a gyerekek iskolába, iskolabuszért tüntettek a szülők Tiszavasváriban” – jól van az úgy, se az önkormányzat, se az állam, csak az egymásra-mutogatás, a gyerekek meg gyalogoljanak, „legalább sportolnak egy kicsit”.

„A svéd miniszterelnök elfogadta Orbán meghívását”, aki a magyar kormánymédia szerint azért nem akar Budapestre jönni, mert az adófizetők pénzén bulizik. Aztán kiderül: a svéd NATO-csatlakozásról nem akar beszélgetni.

„A Telexet és a 444-et is támogatja az amerikai nagykövetség” harsogja az index-nevű, mára már szennyportállá süllyedt lakájoldal: értse mindenki, ahogy „érteni kell”, kell mégis ide a Lánczi Tomika.

„Orbán Gáspár megbújt egy oszlop mögött Csádban” olvasom a másik hírt, de legalább nem vadászik háziállatokra.

„Halálos fenyegetést kapott az Ukrajnába készülő Szijjártó Péter” harsogják a magyar hírterjesztők, persze forrás sehol, Bayer Zs. a kürtjébe fú’, de a „magyar külügy” kitart, a magyar parlament „jólmegszolgáltmegérdemelt” pihenőjét tartja, miközben Erdogan már aláírásra készülődik.

Ki legyen Budapesten a főpolgármester-jelölt – folyik a vita itt is, ott is, mintha nem lenne egyértelmű a válasz a mi oldalunkon…

 

Tudomásul kell vennünk?!

Nem hiszem, nem akarom hinni

@ar ez így.

 

Mindegy, leveszem a polcomról a 2006-ban kiadott könyvet, „Latinovits verset mond CD-melléklettel” és elkezdem olvasgatni a verseket, hallgatni Latinovitsot…

  1. 01. 27. vasárnap