Vélemény kategória bejegyzései

MARTIN LUTHER: ASZTALI BESZÉLGETÉSEK

Martin_Luther„- Magam is elismerem és azt mondom – szólt Martin doktor -, hogy szabad akaratod szerint fejsz tehenet, építesz házat stb., de már azon túl nincsen már szabad akaratod; mert ameddig szabadságban és biztonságban tanyázol és veszély nélkül élsz és az ínséget nem ismered, addig nem nehéz azt hinned, hogy szabad akaratod van. Hanem amint az ínség beköszönt, és nincs ennivalód, sem innivalód, sem fölélnivalód, sem pénzed: akkor hová lesz a szabad akaratod? (151/b)”

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 40.

WEB_5a_Amokfutas_csaladom_utan_0Apu azt mondta, hogy amikor még fiatalabb volt, akkor összeálltak a barátaival és az öregebbekkel, a túlélő még élőkkel beszélgettek a holokausztról, 45’-ről, 53’-ról és 56’-ról, 68’-ról, hogy mi történt, hogyan történt, ki mit csinált akkor, a bátrakról és a gyávákról, a harcosokról és a megalkuvókról is. És ezt talán most is meg lehetne tenni, ha mi is akarnánk az osztályban, mert ez többet ér minden könyvnél és még le is lehetne videózni az okossal. Baró ötletnek tartottam, de nem csodálkoztam, mert apu csak olyankor ad ötletet, ha az jó, ezért rögtön megbeszéltem a Robival, hogy mit csináljunk. Robi azt mondta, hogy most éppen a holokausztnál tartunk töriből, és amit írnak a tankönyvben, meg amit a töritanár mond, az nem egészen világos. Meg az internet is tele van a holokauszttal, meg a kormány is ünnepelni akarja a holokausztot meg a 70 évet, ami azóta eltelt, meg retusálni akar egy házat, a sorstalan emberi sorsok házát is. Ezt ugyan én nem értettem, mert azt Tovább a folytatáshoz

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 39.

mit-kivc3a1n-a-magyar-nemzetAzt mondta az Ofő, hogy írjunk egy kerek nagy fogalmazványt a március 15-ről, mert az az egyik legnagyobb magyar hazafias ünnep, és arról illendőség megemlékezést csinálni. Különben is mindenki ünnepel ilyenkor, meg robotolni se nem kell, hanem munkaszünetes meg iskolaszünetes nap van, tehát ne lógassuk a lábunkat, hanem ünnepeljünk. Az Ofő annyit segített, hogy bejelentette, hogy van okunk ünnepelni, mert mindenkinek tudnia kell, hogy ma Magyarország jobban teljesít, hogy ne felejtsük el mi se, meg senkise, ezért tele van plakátozva minden narancssárga nyilakkal, ami fölfelé mutat, hogy a teljesítés sokkal jobb, mint Öszöd idejében volt. Meg annyi minden épült, például a Kossuth tér is, ami lerombolásra került előbb, hogy föl lehessen építeni, meg ott szobrokat is lebontottak, meg elszállításra is kerültek, meg Tovább a folytatáshoz

„Drága papa”

images(A Fesztiválzenekar harmadik éve hirdeti meg középiskolások számára a Lásd, amit hallasz! videó versenyt. A pályázaton részt vevő gimnazistáknak ezúttal Schubert „Befejezetlen” szimfóniájának egyik szabadon választott tételére kellett kisfilmet készíteniük. Idén a fődíjat, a közönségdíjat és a daazo.com díját ugyanaz az alkotópáros nyerte: Szatmári Andrea és Stellek Bálint a „Drága papa!” című filmmel.)

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 38.

3085746_66d528d64ea5b44f7d7e8be93150eaf8_wmMa a nótafaválasztás volt a legfőbb téma az osztályban, mert mindjárt itt lesz a választás, amikor kiderül, hogy mit gondol az osztály az elmúlt „nyocévről”, akarom mondani az elmúlt viktorista négy évről, hogy ő milyen nótafa is volt. Na, most apu azt mondta, hogy ilyenkor nagyon izgalmas az élet, mert most jön el az ideje a vitáknak, az értékeléseknek, a szembesítéseknek az ígéretekkel. Hát szembesítés az még nem volt, csak a Simon apukáját mutogatták, mint egy elkóborolt kutyát, pórázon a sajtónak, legalább négyszer, amikor is le-föl hurcolászták a nyomozóhivatalban a folyosón, hogy jól le lehessen kamerázni, még Ipadokkal is. Ez most nekünk nem jó, Tovább a folytatáshoz

„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 37.

IMG_0689Tegnap előadást kellett tartanom az osztálynak, mert az Ofő azt mondta, hogy kell álláspont nekünk is, hogy legyen, mert már mindenkinek van, akkor nekünk miért ne legyen. Ehhez viszont elő kell vezetni a frankót valakinek és akkor majd mindenki követni fogja. És most nekem jutott a frankó, hogy elővezessem az osztálynak, hogy baktassanak utánam, mert most én lettem a kolomp, legalább is erre a kis időre, amikor beszélni fogok. Persze akármiről nem lehet kolompolni, csak ami érdekes és fontos és elég hangosan is szól. Meg az se baj, ha jól adja elő, aki kolomp akar lenni. Mert teszem azt a Böde is elő tudja adni a sarkazást, de az mégsem ugyanaz, mint a Messié, a Ronaldóról nem is beszélve. Meg az is jó, ha sokan mondják, hogy ez az, megmondtad a tutit, mert akkor még többen fogják követni a kolompolót, mert ez így működik, hogy a többől mindig még több lesz, a kevésből meg még kevesebb.
Azt mondta az Ofő, hogy két témát javasol, amiből választhatok: az egyik „a mindenkinek alapjövedelmet”, a másik meg a „Kutyavilág”, ami egy Magyar Nemzet vezércikk, mert most az a vezérújság, ami mindig előre tudja, hogy mi lesz az igazság, még ha nem is találja el mindig a tettest. Tovább a folytatáshoz