Ma nem engem ért őröm hanem a Robit és egy kéregetöt. De azért megirom. Ugy ahogy tudom. A Gabi, a Selmeczy arra kérte Robit hogy csináljon valamit a gépével hogy amikor akarja le tudja fényképezni az oldalt amit néz. Ez arra lenne jó neki hogy ha lát valamit az interneten amit nem ért vagy nem tettcik neki vagy nem tuggya hogy mire vonatkozik azt lefényképezi. És mert ö az osztáj szófelelöse akinek minden ofő orán – ez minden héten van egy – mondania kel valamit ami Tovább a folytatáshoz
Vélemény kategória bejegyzései
255075 ALAPJÖVEDELEM…
Budapest, 2014. január 11., szombat (MTI) – A LÉT elnevezésű független szakértői munkacsoport azt javasolja, hogy Magyarországon mindenkinek feltétel nélkül járjon alapjövedelem; a modellt neves szociológusok, közgazdászok és pénzügyi szakemberek ismertették egy konferencián a budapesti Kossuth Klubban szombaton.
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 5.
A notafa dolog jol halad a Feri is tud már rolla és monta siet velünk megbeszélni a témát és hogy hogyan fogjunkössze. A Kosa Lajcsi valahonan mektutta hogy mi a Ferit akarjuk és a Zsigo Robival közösen meg a Selmeczy Gabival is a Robinak meg nekem támadtak röhhögésel meg lögdösödésel meg rugkapával mert hogy a Feri csak énekelni akar és ez nem lesz jo az osztájnak. Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika jelszava: keresd a jót.” 4.
Ma az a jo ért hogy kibékültem a Robival aki a legjobb haverom az osztájban. Elöte jol megvertem mert nem a Ferit akarta hogy notafa legyen az osztájban. Robi aszt akarja hogy maragyon a Viktor mer ö ojan jol focizik és a foczisták énekelni is tudnak. Különben is a Viktor ojanokat is tud mondani amit senki se ért az osztájban még az ofő se és ez ojan klafa. Meg asztán a Selmeczy Gabitol tuggya aki meg a kiflit szereti hogy korában a Feri is volt a notafa de ö mekbukott informatikábol mert nem tutta a pendrájvját levédeni a zsebében hogy ne olvasák le rola az informáciot. Az ijen csak ne legyen notafa. Tovább a folytatáshoz
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 3.
Tegnap anyú végre nevetet egy jot már régen nem nevetet ezért volt ojan feltünö hogy nevet. A hirtévébe beszélt egy bácsi a Pintér Sanyi bácsi aki a belminisztériumot vezeti és olyan vidékiesen beszélt mert aszt montta hogy az öszödi beszédet nyiltá kellene tenni hogy mindenki megércse az egészet. Az anyú meg elkezdett nevetni hogy mikor volt az már meg kit érdekel most ez a kiszivárogatósdi hogy ki lopta ki meg hogy hogyan indult el a magno amikor elfogyott a tüzelö és lehet hogy holnap kikapcsojják a tévét is mert hogy nem fizetük be a pénzet mert apádnak nincs munkája se. De akkor már nem nevetet hanem sirt.
tanuló
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…” 2.
Tegnap anyút értte nagy őröm: végre mekkaptam a bövitet matematika könyvemet, amit még tavaj juliusban vett meg a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (KELLO)-tól. Eszt azért tudom ijen pontosan, mert az ofőnéni küldött anyúnak egy papirt amit tölük kapot és amihez ez volt a feladás cimen és aszt irták hogy máskor ne legyen ojan türelmetlen. De én nem őrülök mert eddig se voltam könyv nélkül,attak egy könyvtáros könyvet amibe kivolt töltve minden feladat és mindig megdicsértek hogy jol megtudtam oldani a pédákat.
tanuló
KÖNYV, TANKÖNYV
TELJES VÁLASZTÉKBAN
Könyvtárellátó Nonprofit Kft.
1134 Budapest, Váci út 19.
+ 36 1 237 6900
Kódex Könyvesbolt
1054 Budapest, Honvéd u. 5.
+ 36 30 732 0057
konyv.kello.hu
A weboldal technikai okok miatt jelenleg nem üzemel!
„A Magyar Krónika nem harcol, hanem örömet mond…”
Nagy őröm ért! Órjási boldogságom vann! Montam is anyúnak: de jó nekem, Kővér Laci bácsival együtt őrülhetek, mer uj ruhát kapnak a Kővér Laci bácsit örző katona bácsik és nénik! Anyú is velem sirt őrömébe, hogy Kővér Laci bácsi vehetet uj rúhát a sok katona bácsinak és néninek. Monta is nekem: ök bisztos jok voltak, azért hozot nekik alyándékot a JÉZUSKA. Én nem voltam jo, de megigértem hogy mostmár tényleg jo leszek és mektanulok hejesen irni hogy jővöre én is kaphasak valamit karácsonyra valami szépet lehet az kicsi is vagy ehetö vagy íhato csak legyen valami a fa alat.
tanuló
Ha a miénk is ilyen lenne…
„…Lehet a könyörtelen versenyen alapuló gazdaságban szolidaritásról beszélni?… hogy mindannyian egyek vagyunk ? Milyen messzire terjed a testvériességünk?…” José Alberto ’Pepe’ Mujica Cordano (Montevideo, 1935. május 20. ) uruguayi politikus, egykori baloldali gerilla, 2010-től Uruguay elnöke.
Meghívó
Feltetted már magadnak a kérdést…
Feltetted már magadnak a kérdést: mikor érezted jobban magad, 40, 30, 20, 10, vagy 1 éve? Elgondolkodtál már rajta: csak úgy, kíváncsiságból, vagy netán szétrobbantó dühből reszketve? Méricskélted már: akkoriban és most mi volt a jó, a szép és mi volt rossz és csúnya? Latolgattad már, csak úgy őszintén, csak magadban, csak magadnak? Rágódtál már ezen: szinte ki sem mondva, szemlesütve, szégyenkezve, nem hazudva?
