Archívumok

KIKÜLDTÉK…

(Szólás-mondás gyűjtés)

 

Nemakarásnak kávézás a vége.

Ajándék kávénak ne nézd az ízét.

Alkalom szüli a kávézót.

Ár ellen nem nehéz kávézni.

Hallgatni arany (kávézni ezüst).

Ez nem az én asztalom, de az én kávém.

Nem babra megy a játék – kávéra.

Mindenkinek megvan a maga kávéja.

Mondd meg, kivel kávézol, megmondom, ki vagy.

A béka feneke alatt is kávé van.

Lenyeli a kávét.

Jobb a kávézás.

Sok beszédnek sok a zacca.

Magyarázza a kávézását.

Bolondnak kedvez/jár a kávézás.

Kicsi a kávé, de erős.

Kávéval üthetik a nyomát.

El van maradva egy kávéval.

Egyszer volt Brüsszelben kávézás.

A cél szentesíti a kávézást.

Még ha cigánygyerekek potyognak/esnek is az égből, akkor is kávézik.

Kávéba nem üt a mennykő.

Elásták a kávézaccot.

Hogy kerül a kávé az asztalra?

Kávéscsészébe nyúl!

 

Jön még a kávézóra dér!

  1. 12. 18. hétfő

ELŐZETES ÉVZÁRÓ

Tavaly – a „barátosinémtől” – karácsonyra egy kis füzetet kaptam, „Dühöngéseim”, volt a füzet borítójára írva, a használati utasítást egy kis cetli tartalmazta: „minden nap jegyezd be a füzetbe min dühöngtél”.

Minden nap bejegyeztem valamit, szorgalmasan róttam a sorokat a „billentyűimmel”, még nem értem a végére (nincs még szilveszter), de már tudom: nem lesz ez egy „szép regény”, se szerelmes költemény, váratlan csattanó sem lesz a végén…

Ilyen volt tényleg?

Szemezgessünk:

  • Hatmilliárd forint a Nemzeti Vallásturizmusra! (jan. 2. – hol van az a pénz?)
  • Orbán és Lévai Anikó homárt zabáltak Rómában a részvétlátogatásuk után – (jan. 4. – Benedek pápa elhunytakor)
  • „Elbocsátottak egy nyugdíjas matektanárt, aki többször is részt vett a polgári engedetlenségben” (jan. 12. – mi lehet a tanárral)
  • „Kevés lehetett a taps: újra 30 millióért tapsoltat az MTVA” – (jan. 17. – még mindig)
  • A kormány szerint nem azért kell változtatni az igazságügyi rendszeren, mert nem elég jó, hanem mert ez kell ahhoz, hogy megkapja Magyarország az uniós pénzeket… (jan. 30. – tegnap is hír volt, megtörtént)
  • „Ne viccelj, ez természetes” – Schadl Völnernek – (febr. 2. – azóta semmi)
  • Most olvastam a Facén: „Hétfőn felhívott U. Lajos bácsi Hernádvécséről, az evangélikus gondnok ,74 éves aranyos lelki társam, hogy minden nap betörnek az egyedülállókhoz, és a hűtőben levő dolgokat viszik el, és a fagyasztóban levőket. Mert olyan nagy az éhezés…” – (febr. 3. – és minden ment tovább)
  • Elhiszed, hogy Magyarország a legjobb hely a világon: „556 közbeszerzésen indult, mindet megnyerte…” – (febr. 8. – ki lehetett??)
  • A bankom fantáziája nem ismer határt: havi zárási költség, átutalási költség, sms díj, rendelkezési költség, ellenőrzési költség, téves utalási költség, az „R” betűvel kezdődő nevű számlatulajdonosi költség – ja, ez utóbbi téves – (febr. 13.)
  • Végletesen megosztottak vagyunk, nem lehet az oldalak között értelmes beszélgetést kezdeményezni és lefolytatni (febr. 19.)
  • Tegnap Orbán a frakciója előtt megerősítette: jó úton jár Magyarország, csak az a helyes út, amin ő jár (febr. 23.)
  • Meg kell védeni a magyar életmódot – waze: mi az?! – (márc. 7.)
  • Mérsékelték Budaházy fegyházbüntetését és a végén elénekelte a „közönség” a Szózatot, a bíró nem „tudta” kiürítteteni a termet (márc. 9. – csak?)
  • Tegnap megjelent „A Kormány 79/2023. (III. 13.) Korm. rendelete a nemzetgazdaság védelmi és biztonsági felkészítésének, mozgósításának, valamint a tartalékolás végrehajtásának szabályozásáról” – úgy kell neked béke (márc. 14.)
  • Szereltem, megint a plafonba kellett fúrnom: megint nem volt szerencsém, csak kavicsokat találtam el, végül sikerült – (márc. 21.)
  • Meglátogattuk Ági nénit, pontosabban Mari, én csak elkísértem, utána Rákoskertre mentünk nosztalgiázni, de nem találtuk – (márc. 26.)
  • Ma meglátogattuk Jancsit Orosházán – (ápr. 1.)
  • Kormányinfó: semmi különös, csak a hazudozás – önfényezés, továbbra is hideg van (ápr. 6.)
  • Szijjártó Moszkvában tárgyal – (ápr. 11.)
  • Unokáztunk, kell ennél több?! – (ápr. 15.)
  • Pintér bevezeti az orvosoknál a „blokkolóórát” – (ápr. 21.)
  • Még mindig dühítenek az M4-en a hírek – (ápr. 22.)
  • Ma eltemettük Éva nénit, öregszünk – (ápr. 23.)
  • Megszokjuk, ezt is, mindent megszokunk, ez lesz a vesztünk – (ápr. 26.)
  • Megjelent a rendelet: ezután lehet közmeghallgatást rendezni közmeghallgatottak nélkül is – (ápr. 28.)

Nem vidám.

az év sem volt az…

  1. 12. 17. vasárnap

#NER, #évzáróra

ÚT A SEMMIBE…

Észrevettétek? Ő mindenhonnan kilép: a KISZ-ből, a liberálisoktól, a csuhások megtagadásából, a Néppártból, most meg a szobából – ahol éppen tárgyaltak – kávézni(?).

Vajon az Európai Unióból is ki akar?!

Vagy megvárja, amíg kiküldik „kávézni”?!

Nem tud a se@@én nyugodtan megmaradni?

Persze mindenki látta, nem: izeg-mozog, a nyakkendőjét babrálja, a zakóján a gombokat számlálja, még a nyelve sem marad a szájában, hogy el ne harapja.

Mindez vajon hová vezet?

A semmibe…

Hosszú volt-lesz az út, plakátok jelzik mindenütt: nem is kellett hozzá sok, csak

  • az ország kettéosztása „hazafias és ellenséges magyarokra”
  • a gyűlölet szikrájának lángra lobbantása
  • a jogállam szétrombolása
  • a kormány hazudozás
  • a tájékoztatás propagandává silányítása
  • az álkereszténység alaptörvényesítése
  • a közpénzek mértéktelen eltulajdonítása
  • a megfélemlítés

„Ember, most jövök a templomból” és megyek a Rádióba a pénteki gyónásra van, majd „akkor lesz döntés a pedagógusok béremeléséről, amikor tényleg megvan a pénz” – mondta ma a mikrofon-állványnak a „zutcai harcos (gyáva) nindzsa” – azaz eddig csak hazudott, aki még soha nem is hazudott, mert még erről sincs is döntés.

Békésen, egykedvűen-beletörődve ügetünk a kolomppal a nyakában elől bégető mögött, észre sem vesszük, hova tart…

  1. 12. 15. péntek

#NER, #Orbán

„AZ ELŐRETOLT HELYŐRSÉG”

„Itt az ajtó mellett, van egy pad, ülj le, fiam,

és gyújts rá – mondta Finley a hülyének.

Alázatosan jelentem… Mire?

Egy cigarettára.

Jelentem: miféle cigarettára?

Mert a közlegénynél nincsen cigaretta.”

 

„Azt hiszem, eltévedtünk…

Eh bien!… Sergent!… – kiáltott

egy rekedt hang durván Latouret-re.

– Minek menjünk, mondják,

hogy rompez… Rompez!

A mindenségit neki!

legalább dögöljünk meg békességben,

hagyják lefeküdni az embert vagy leülni…

Majd rád sózok még egy golyószórót!

Ostoba bleu! Estére megérkezünk…

Jól tudja, hogy eltévedtünk!

Mondják meg becsületesen!

Maga se hiszi, amit mond.”

 

 

Emlékeztek?

Ti is olvastátok?

Ti is azt gondoltátok-hittétek, hogy milyen vicces fiú a Rejtő Jenő (Reich Jenő, P. Howard, Gibson Lavery)?

Mennyi marhaságot talál ki, ami nem is igaz?

Vagy talán mégis?!

 

Ma (is) biztosan igazak.

 

Olvasom: „Orbánnak hála Putyin orosz elnök is a csúcstalálkozó asztalánál ül” – fogalmazott Jens Geiert, a német szociáldemokraták európai parlamenti frakcióvezetője a mai Csúcstalálkozóról, amiről OV is nyilatkozott: „A magyar genetikailag nem érzékeli a nyomást”.

Pedig előre tolva nagyon is kéne.

Aztán azt is olvasom, a karcagi Varga Mihály (ma és még egy darabig) pénzügyminiszter levelet írt az Európai Bizottság költségvetési és igazgatási ügyekért felelős biztosának: „Magyarország 2015 óta 1 millió illegális határátlépést hiusított (hiúsított – javította RGy) meg az ország déli, schengeni határszakaszán. A migrációs nyomás egyre növekszik, csak az idei évben már 100 ezer illegális migránssal szemben intézkedtek a magyar határőrök. Mindez egyre nagyobb terhet ró a nemzeti költségvetésre is: miközben a migránsválság kitörése óta több mint 1,6 milliárd eurót fordítottunk határvédelemre, az uniós hozzájárulás mértéke e költségekhez alig haladja meg az 1%-ot.”

Ő is „eltévedt”, mert el kellett tévednie az úton, ez lett neki kiadva, ez a szerepe, hát eljátszotta. Pedig talán „maga sem hiszi…”, ha mégis, annál rosszabb.

„Fideszes, ne lopjál” – mondta az egyik képviselő a másiknak, mire az erőszakkal el akarta venni a mobilját („Galamb nekirepült a falnak, de a következő pillanatban már úgy vágta szájon a vitorlamestert, hogy ez meglepetésében lenyelt egy negyed font bagót, ami a szájában volt, és percekig csuklott utána. A kormányos csak erre várt. Hatalmas karjával megragadta Galambot, hogy szokott fogása szerint egy csavarintással megforgassa, és belevágja a söntés legtávolabbi sarkába. A kormányos a világ jelentősebb kikötőiben ismert volt erről a mutatványáról. A roppant kar már éppen emelte ellenfelét, mikor valahonnan a megragadott ember irányából egy acélszerű tárgy esett az arcára, amitől minden elsötétedett előtte néhány pillanatra. Barátai később esküvel bizonyították, hogy a súlyos tárgy Galamb ökle volt.”).

Szóval: Rejtő (Reich, P. Howard, Gibson) mégis igazat írt.

  1. 12. 14. csütörtök

„A JEGYSZEDŐ”

Nézem a képet.

Az árulkodót.

A két férfit.

És közöttük a nőt.

Aki talán „jegyszedő”.

Az egyik férfiről tudom, ki ő.

Színész volt egykoron, ma államférfi: küzd a hazája szabadságáért.

A másikról is sokat tudok.

Ez a „vigyora” is ismerős.

Kényszeredett.

Azt is tudom: honnan jött.

Ki volt egykoron.

Ki ma.

És azt is, hová tart.

Még nem ért oda.

De már közel jár.

Ha most éppen távol is van…

 

Viszont a jegyszedőt nem ismerem.

Talán a listát nézi.

Amin rajta vannak.

Akiket beengedhet.

Gondterheltnek tűnik.

Mert a szakállas biztosan rendben van: mosolyog, magabiztos, egyszerű ember.

Viszont az az öltönyös…

Hisz csak zavartan, kényszeredetten vigyorog.

Gyanús.

Fölöttébb gyanús.

 

Megtalálta – beengedi őket…

  1. 12. 11. hétfő

#NER, #Orbán

SZUVERENITÁS-t!!!

Benyújtották!

Már tárgyalják!

Biztosan el is fogadják!

Ez nem lehet kérdés!

A magyar parlamentben?!

Kétharmaddal, a zsebben?

Akkora szuverének leszünk, mint a felcsúti kisvasút!

A magyarok dolgába ne pofázzon bele senki!

Pénz se kell!

Ha az ellenzéknek küldik.

Mert oda küldenék, de bezzeg, ami jár, azt nem!

Ezeréves állam vagyunk – kisebb-nagyobb megszakításokkal biztosan összejön.

 

Most meg belepofáznának.

 

Amikor minden olyan ragyogóan megy.

Előre.

Ha nem, akkor is – mondják!

Amit ígértek – megtartották.

Mert nem ígértek semmit.

Csak, hogy legyőzik a „zinflációt”!

A legújabb KSH elnöknek sikerült is – bemutatni.

Hogy 9,9%!

Toronymagasan a legnagyobb Európában.

Jövőre már a növekedés is visszatér.

Már közelebb vannak a Kánaánhoz, mint Romániához.

Meg Ausztriához – mert CSAK!

Miért is?

 

És megint itt van a Soros meg a Brüsszel és belepofázna!

 

Hát nem hagyják!

 

Hogy a Lázár Janó pálinkázik a szomszédban?

Meg negyven talpast is átküld?

Mi közük hozzá?!

Nekik miért nincs még szuverenitási csomagjuk?!

 

De a pénzt küldjék gyorsan!

Megszületett az újabb unoka…

  1. 12. 02. szombat

#NER, #SZUVERENITÁS, #SOROS

KATALIN

KATALIN

 

„Könnyes” szemekkel nézem a képet (a konyhából jövök éppen, ahol az asszony hagymát pucol).

Ahogyan ott áll középen, kezei összekulcsolva szépen, imát nem mormol – éppen.

Mosolya földön túli – kosztüm-kabátkája is, de legalább a fülbevalóit lerakta a „bizsui” közé.

 

Könnyes szemekkel nézem a képet (a konyhából jövök éppen, ahol az asszony hagymát pucol).

Ő, a képen nem könnyezik, pedig még nincs december 8-a és nem is 1696-ot írunk, bár – ahogy a közpénzből „lett fölhizlalt újgazdagok”, kegyeltek, hűbéresek, strómanok életét; a másik oldalon a jobbágyokká váló emberek) mindennapos kiszolgáltatottságát nézem – akár ott is tarthatnánk éppen, amilyen sebességgel „ELŐRE MEGYÜNK, NEM HÁTRA” …

De ő nem erről tárgyal, nem erről érvel-beszél, nem erről nyilatkozik – ásatásokra „jár”, Pápua Új-Guineában a közös kereszténységünkről szónokol, Soltvadkerten fagyizik.

 

Könnyes szemekkel nézem a képet (a konyhából jövök éppen, ahol az asszony hagymát pucol).

Pedig lenne miről beszélnie: a várólistákról; a normális élethez hozzátartozó emberi méltóságról, annak a NER-ben történő sárba tiprásáról; a szabadságunk újra-elvesztéséről; a demokrácia, a jogegyenlőség napról-napra történő meggyalázásáról; a gránitszilárdságú alaptörvény változtatgatásáról, a választási törvény választások előtti változtatásairól…

 

Könnyes szemekkel nézem a képet (a konyhából jövök éppen, ahol az asszony hagymát pucol).

  1. 11. 30. csütörtök

 

#NER, #NOVÁK

„CSODÁLATOS HÍR-ek”

„Csodálatos hírt kaptak a nyugdíjasok: előbb jön a nyugdíj decemberben…”

„Nemzetközi példa lett a magyar egyetem sportkultúrája…”

„Januártól érződni fog a hiteleken az MNB kamatvágása…”

„Jövőre biztosan csökken a lakossági gáz és áram ára…”

„A kormány Európa legjobb egészségügyi rendszerét fogja létrehozni…”

„Marco Rossi hazatért, elképesztő öröm érte…”

„Varga Judit szerint a szuverenitásvédelmi törvény nem érinti a média munkáját…”

„Megszólalt a Máv: „Ez fake news”…”

„Orbán Viktor már kitöltötte…”

„Már nem Csányi Sándor a leggazdagabb magyar…”

„Megint győztünk…”

 

A vicc jut az eszembe:

Móricka kezében horgászbottal indul a temetőbe. Józsi bácsi meglátja és megszólítja:

– Hová indulsz Móricka azzal a horgászbottal?

– Horgászni.

– A temetőbe???

– Igen, mert sok a halott.

  1. 11. 29. szerda

„NINCS NAGY BAJ”

Emlékszel, az „átkosban” volt a pirossal áthúzott „BIZALMAS” összefoglaló, amit csak a legeslegmegbízhatóbb elvtársak olvashattak, mert a tényeket valakinek mégis csak ismernie kellett, nos annak a világnak már végérvényesen vége.

Egy szempontból biztosan: nem „BIZALMAS”-nak hívják!

Persze most is van, meg is írta a direkt36, hogy a Belügyminisztérium egy „belső” (nem BIZALMAS, se nem BELSŐ) irata szerint: „az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések gyakorisága egyre nő és „kedvezőtlen tendenciát jelez”, az egészségügyi ellátórendszerben pedig „humánerőforrás krízis” tapasztalható”, ami intézkedéseket követel. Az index(?) is arról ír: „Romlott a helyzet: Magyarország sereghajtó az egészségügyi kiadásaival az EU-ban” – lehet, hogy az indextől kirúgnak majd valakit, mert nem írta a cikk alá, hogy „belső” használatra, de ez most mindegy is.

Na, akkor most biztosan jön az intézkedés, rendkívüli bejelentések az utcai harcostól, a fülbevalós örökké mosolygós asszonytól, esetleg a felelős rendőr-minisztertől; de nem, bejelentés jött, a „rendkívüli(ség)” is megvolt: csütörtökre (is) összehívták a mindenre rábólintó megszavazókat, no nem a svéd NATO csatlakozásról, nem is az egészségügyről, hanem (ha nem olvastad, úgysem találod ki) az Állami Számvevőszék 2022-es tevékenységéről és gazdálkodásáról szóló beszámolójáról, mert ugye az nem tűrhet halasztást?! Persze közben, a háttérben, stikában és „BIZALMAS”-an a Fidesz  tárgyalgat a „Mi Hazánk”-kal „Budapest elfoglalásának esélyeiről, új-szabályairól”!

Közben „önazonosodgatnak”(?), „szuvereneskednek”(?), „támadnak”(?) és naponta  teleírják mindenféle hazugsággal a Facebook oldalaikat.

 

Nagy a baj és ez már nemcsak „BIZALMAS”-an látszik …

  1. 11. 28. kedd

KÖSZÖNJÜK „EMESE”

„Orbán Viktor is részleges trianoni revíziót akar” – mondta hétfőn – a fideszes városvezetésű – Szekszárdon Budaházy György (frissen szabadlábra került haknizni engedett magyar terrorista-állampolgár), írta meg a Népszava.

Orbán Viktor – bokros teendői, elfoglaltságai, diktátorokkal történő találkozgatásai miatt – nem tiltakozott sem az MTI-nél, sem Facebook oldalán, még sameszei sem szólaltak meg. Ezek szerint: „jól van ez így” …

  1. 11. 28. kedd