A KÉRDÉS
„Valójában az a kérdés, hogy a már ismert utak közül melyiken haladjunk tovább. Visszaforduljunk-e (1.) oda, ahol már egyszer voltunk, és ahonnan nagy nehezen, óriási erőfeszítések árán, rengeteg energiát mozgósítva végre letértünk (2.), az a vesztes országoknak (3.) az útja, az a szegényeknek az útja, az a munkanélküliség útja, az a kiszolgáltatottság útja, az a nemzeti függetlenség (4.) elvesztésének az útja, az az az út, amikor mások uralkodnak Magyarország fölött” – kérdezte Orbán Viktor a sajátjaitól, a sajátjai körében.
Hát nézzük:
- Visszaforduljunk-e? Hiszen ez nem kérdés, már visszafordultunk: az államadósság GDP-hez mért arányában már magasabb, mint 2010-ben volt; az infláció meghaladja „az elmúlt nyócévet”; az egészségügy, az oktatás költségvetési támogatásának az arányában nemhogy visszafordult, mélyebbre süllyedt; a lakosság rétegei között a jövedelmi egyenlőtlenség hatalmasra nőtt; a halálozási ráta katasztrofális – viszont az egy főre jutó labdarúgó stadionok, kézilabda csarnokok számában jó lenne, ha tényleg visszafordulnánk.
- Letértünk-e? A rengeteg energia (értsd: pénz) az Európai Uniótól jött, csak nem (egészen) oda ment, ahova azt szánták, hát nem jutottunk „messzire” az életszínvonalban, a szociális-egészségügyi-oktatási különbségek csökkentésében, Ausztriához sem kerültünk közelebb: nem tértünk le a korábbi útról, a sebességünk sem növekedett, a különbség a környező országokkal szemben – hátrányunkra – nőtt!
- A vesztes országok útja helyett a győztes országok útját járjuk? Őszinte szakmai elemzések (ilyenek ma ritkák, nem kapnak nyilvánosságot, a hivatalos kormányzati megnyilatkozások nem tekinthetők szakmai érveknek (kimerülnek a „gyurcsányozásban”, ellenőrizhetetlen állítások szajkózásában: a nyugdíjasoktól az elmúlt tizenkét évben többet vettek el, mint most visszaadnak, a szegények lemaradása sokkal nagyobb, mint korábban volt, a születéskor várható életkor rosszabb, mint az európai átlag – ez lenne a „győztes ország útja” miniszterelnök úr?
- A nemzeti függetlenség útján vagyunk? Komolyan gondolja, hogy a magyar honvédség képes lenne önerőből megvédeni (Szijjártó Péter) az országot? Komolyan gondolja, hogy Magyarország fölött a magyar kormány függetlenül „uralkodik”, akarom írni: a magyar kormány függetlenül cselekszik??? Föl kéne ébredni már a hosszú álomból…
Tényleg az a kérdés: merre menjünk tovább.
Arra nem kéne, amit kitaposott … belőlünk.
- 02. 05. szombat
(Ui: Csányi Sándor most ígérte meg, a magyar csapat kijut a legközelebbi labdarúgó BV-re.)